بر علم ما بیافزا

دانشم از اول نذر شما بود، اصلا دانشی که برای شما و از طرف شما نباشد ارزشی ندارد سودی که ندارد هیچ ضرر بسیار هم دارد، مگر این همه علم هر روزه تولید می شود کدامشان به درد خلق خدا می خورد؟؟؟ کدامشان آن آرامش وعده داده شده را به همراه دارد؟ کدامشان درد عمیق دلهارا تسلا می دهد؟

من از علمی که سودی نداشته نباشد که از جانب شما نباشد که برای شما و خدمت به خلق شما نباشد به خودتان پناه می برم.

حالا باید انتخاب کنم، بین یک موضوع شیک و پر زرق و برق که چشم یک دانشمند غربی را بگیرد و برایم دعوت نامه بفرستد و یک موضوعی که ماههاست از خودم می پرسم.

اینکه چرا آموزش های ما در این دانشگاههای به اصلاح اسلامی این قدر با فرهنگ اسلام بیگانه است؟ چرا فار غ التحصیلان ما نمی توانند روح دین را بر علم خود جاری کنند؟ چرا اسلام با این همه سفارش درباره علم اندوزی اینقدر غریبانه فقط در یک سری دروس معارف خلاصه شده؟ اینکه چرا پزشک های ما حکیم نمی شوند چرا در حد یک تکنسین می مانند؟ چرا روح معناگرایی در دروس ما نیست؟

موضوعی که همه مرا می ترسانند، که نمی توانم جمعش کنم که اطلاعات درموردش کم است که خیلی سخت است....

ای داننده رازها

ای داناترین بر نهان ترین

و عنده مفاتیح الغیب التی لا یعلمها الا هو

 

کمکم کن

/ 3 نظر / 64 بازدید
سمیرا

إن شاءالله... اللهم عجل لولیک الفرج...

طلبه بانو

سلام علیکم سیده جان خدا به همه‌ی ما رحم کنه. چه بسا دانشی که نه تنها قلب رو روشن به نور علم نمیکنه بلکه حجاب هم میشه: العلم هو الحجاب الاکبر. سوال شما حقیقتا مهمه. چقدر علم مورد نظر اسلام میتونه نجات بخش باشه برای بشر و چقدر ما از اون آرمان ها دوریم. خداوند مختاره. ان‌شاءالله همون که خیر شما در اونه براتون پیش بیاد.

سمیرا

الحمدالله به لطف شما خوبیم... شما خوبی؟گل دخترت خوبه؟ التماس دعا...