معنویت اسلامی

در ابتدای ظهور و پیدایش علم و دانش، و با شروع مطالعات و پژوهش­های تجربی، بشر تشنه دانستن ،گمان کرد که یافته های علمی و تجربی تنها راه نجات اوست و او را به سرمنزل مقصود می رساند.

جریان های معنویت گرای بسیار متنوعی در جهان پدید آمدو به حریم فرهنگی ما وارد می شود. این درحالی است که میراث عرفانی ما چنان غنی و سرمایه ی معنوی اسلام چنان سرشار است که توانایی رقم زدن یک انقلاب بزرگ اجتماعی را دارد.

 

وقتی این جملات را برای سمینار سلامت معنوی مینوشتم دلم می خواست فریاد بزنم، یعنی میشه یک روز همه جهان متوجه بشن که خدای بزرگ چه گنج عظیمی به نام اسلام به ما بخشیده؟؟ میشه یک روز این همه علم و دانش در آموزش دنیا بر محور اسلام بچرخه و تازه متوجه بشه علم و شعور و معرفت یعنی چه؟؟؟

البته متاسفانه خود ما مسلمان ها هم از این امر غافلیم، همچین پیشرفت لاک پشتی علم غربی چشم هامون رو کور کرده که هر چه از دینمان می شنویم به نظرمان عقب مانده و غیر علمی می یاد دیدم توی سمینارها خیلی ها برای اثبات صدق حرفشون که از قرآن می زنن مطالعات غربی ها رو شاهد می یارن یعنی اگه اون مطالعات در مسیر یافته های غربی ها باشه خیلی خوبه اما اگر نباشه حرفش رو هم نزن!!!!!

یا امام زمان! می دونم روزی که شما قدم روی چشم های ما بزارید در همه علوم به سوی انسان سردرگم باز میشه و مسلما تمام اون علوم از معجزه جدتون قرآن کریم نشات می گیره.

می دونم روزی خواهد رسید که برای اثبات علمی باید کتاب خدارو گشود و مقایسه کرد باید به سیره ائمه مراجعه کرد و درس گرفت

می دونم روزی اسلام عزیزم با افتخار بر همه جای دنیا حکم رانی میکنه....

 

آقایم! کمک کن علم و دانش ما برای نزدیکی به خدا و تعجیل در فرج شماباشه....

روزی خواهد آمد؟؟؟

/ 3 نظر / 64 بازدید
مهدی

اللهم عجل لولیک الفرج

طلبه بانو

سلام علیکم خیلی زیبا بود "میراث عرفانی ما چنان غنی و سرمایه ی معنوی اسلام چنان سرشار است که توانایی رقم زدن یک انقلاب بزرگ اجتماعی را دارد." خیلی جمله‌ی خوبی بود. همونطور که خودشون فرمودن علم نقطه ای بود که جهال برای فهمیدن گسترشش دادند. قل کفی بالله شهیدا بینی و بینکم و من عنده علم الکتاب. سرور و مولای ما کسی‌ست که خداوند ایشون رو در کنار خودش آورده و صاحب علم کتاب معرفیشون کرده. اونوقت من نمیدونم ما دنبال چی میگردیم تو علوم غربی و بشری و تجربی؟